Biocentrum P

Info

po–čt 7.00–18.00

pá 7.00–11.00

Dvorská 571
Humpolec

Další služby

Výkonná a účinná terapie laserem pro širokou škálu klinických indikací.

Aplikujeme plynové injekce pro zmírnění bolestivosti, zlepšení prokrvení a urychlení hojení.

Pro prevenci a terapii problémů pohybového aparátu slouží metoda zvaná kinesiotaping („tejping“).

Terapeutický laser

Terapeutický laser je bezpečnou biostimulační metodou, snižující bolest a potlačující zánět. Laserový paprsek je schopný proniknout až do hloubky 10 cm a tím ovlivňovat i tkáňové struktury, které jsou uložené hluboko pod kůží.

Terapeutický laser je vybaven laserovou sprchou, určenou k léčbě větší oblasti. Hlavice laserové sprchy je kombinovaná - infračervený aplikátor s vlnovou délkou 830 nm generující laserový paprsek, který proniká hlouběji do tkáně a červený aplikátor s vlnovou délkou 685 nm, který se používá k léčbě povrchových oblastí např. rány, jizvy a hematomy.

Plynové injekce

Jedná se o aplikaci mediciálního plynu (CO2) v bolestivých místech do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře. Hlavním účinkem plynové injekce je zmírnění bolestivosti, zlepšení prokrvení oblasti a urychlení hojení. Plyn se velmi rychle vstřebá a nehrozí tak vznik plynové embolie. Aplikace plynových injekcí je vhodná především pro ty, kteří trpí poruchami prokrvení končetin, ischemickými chorobami srdečními nebo degenerativním onemocněním kloubů a páteře s bolestivým syndromem.Bezprostředně po aplikaci cítí pacient v místě vpichu jemné mrazení, ale po delší době se na stejném místě rozlévá vlivem zvýšeného prokrvení příjemné teplo.

Doporučujeme u bolesti kloubů, zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů, artrózy, revma, bolesti zad a páteře, cévních potíží, vazoneuróz, ischemické choroby dolních končetin, stavů po infarktu myokardu, bolesti hlavy, migrény a při mnohých dalších potížích...

Kinesiotaping neboli Kineziologický taping

Co to je?

 1. Ošetřující metoda pro prevenci a terapii zranění, onemocnění a změn na pohybovém aparátu.
 2. Základem tapingu je udržení plného rozsahu pohybu.

Jedná se o elastický, prodyšný, voděodolný materiál za 100% bavlny, který tloušťkou a hmotností odpovídá kůži, je dobře snášen, nealergizující. Dovoluje plný rozsah pohybu, neomezuje pohyb, jeho elasticita redukuje svalovou únavu. Možná aplikace po dobu 3–5 dní bez reaplikace.

Co dělá?

 • snižuje bolest
 • podporuje svaly při pohybu
 • urychluje cévní a lymfatický odtok
 • koriguje vadné postavení v kloubech
 • podporuje oslabené svaly - uvedení do výchozího fyziologického postavení
 • korekce svalu či kloubů do fyziologického postavení za účelem rehabilitace
 • zvyšuje kinestetické vnímání postury a pohybu (náprava nesprávných stereotypů pohybu)

Indikace

 • snížení bolesti, redukce zánětu, relaxace svalů, korekce hypertonu
 • bolesti hlavy, tortikolis...
 • zmrzlé rameno, entezopatie (tenisový, golfový loket), syndrom karpálního tunelu...
 • VDT (vadné držení těla), skolióza, hernie disku (výhřez meziobratlové ploténky), low back pain (bolesti zad), kloubní instabilita...
 • otoky, hematomy
nahoru
Rehabilitace v Humpolci. www.biop.cz